جلبک دریایی شوک : آیا شما از اثرات جلبک دریایی بر موجودات زنده اطلاع دارید؟

در این مقاله سعی داریم تا از عوامل موثر جلبک دریایی در صنعت کشاورزی اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که می دانید جلبک دریایی در صنایع مختلف چون: داروسازی، رنگ سازی و کشاورزی استفاده می‌شود. این ماده برای بدن انسان نیز مفید است.

پیشرفت علم و تکنولوژی در کشاورزی باعث شد تا از جلبک دریایی استفاده فراوانی شود. در ادامه به بررسی جلبک دریایی، اثرات و مزایای آن بر گیاهان می‌پردازیم. چنانچه در مورد جلبک دریایی به دنبال اطلاعات مفید و کاربردی هستید پیشنهاد ما این است که این مقاله را از سایت ایران کود تا انتها دنبال نمایید.

 

شناخت جلبک دریایی شوک

جلبک دریایی که جز گیاهان دریایی است، به گیاهان آبزی گفته می‌شود که در اقیانوس ها، دریاچه‌ها و برکه‌ها وجود دارند. جلبک دریایی مواد مغذی از جمله: منیزیم، کلسیم، سلنیوم، پتاسیم، روی، آهن و مس داشته و در نتیجه به عنوان یک ماده بی‌نظیر می‌توان از آن نام برد. با توجه به تمامی مواد مغذی که در جلبک دریایی وجود دارد، این ماده می‌تواند یک کود فوق العاده در صنعت کشاورزی برای گیاهان محسوب شود.

این کود با خواص زیاد و حیرت‌آوری مانند: آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ویتامین هایی چون: A، B، C، E، K یک ماده بی‌نظیر محسوب می‌شود که نه تنها برای گیاهان عالی بوده بلکه برای انسانها در درمان بسیاری از بیماری‌ها نیز مفید است.

تاریخ نشان می‌دهد که استفاده از جلبک دریایی به عنوان کود در قرن نوزدهم میلادی بوده‌است. آن هم زمانی که مردم ساحل نشین برای باروری گیاهان خود به روشی ساده از جلبک دریایی قهوه‌ای استفاده می‌کردند و تاثیرش را بر گیاهان خود دیده و محبوبیت این کود روز به روز در میان آنها بیشتر شد.

جلبک دریایی به رنگ‌های قرمز قهوه‌ای و سبز یافت می‌شود. معمولاً جلبک سبز در اعماق کم دریا، جلبک‌های قرمز معمولاً در آب‌های عمیق و نوع قهوه‌ای آن بین حد فاصل جلبک سبز و قرمز رشد می‌کند. معمولاً از جلبک دریایی قهوه‌ای که بیش از ۷۰ نوع ماده معدنی، آنزیم، ویتامین‌های ارزشمند و هورمون رشد را در خود دارد، برای گیاهان به عنوان یک ماده عالی استفاده می‌کنند.

جلبک دریایی شوک

چرا باید از جلبک دریایی شوک در گیاهان استفاده کنیم؟

جلبک دریایی ارگانیک بوده و دارای مواد غذایی بسیار با ارزشی است که در مراحل رشد گیاه می‌توان از این کود در گیاهان استفاده کرد. همچنین این کود کاملا پایدار و تجدید پذیر است و بدون آسیب رساندن به محیط زیست و طبیعت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین این کود مزایای بسیار زیادی برای گیاهان دارد و نتایج استفاده از آن برای شما بسیار چشمگیر خواهد بود‌. اما تاکنون در میان کشاورزان نتوانسته جای خود را به عنوان یک کود همیشگی باز کند.

 

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از کود جلبک دریایی برای گیاهان

جلبک دریایی شوک

 

چگونگی استفاده از کود جلبک دریایی شوک

این کود کاملاً ارگانیک و بدون افزاینده‌های شیمیایی می‌تواند سلامت آب، محیط زیست و حیوانات را تضمین کرده و کم‌ترین آسیب را به آن‌ها وارد نماید. از این کود برای انگور، یونجه، گندم و سایر گیاهان هم از نوع پودری و هم مایع به روش محلول پاشی می‌توان استفاده کرد.

اما تحقیقات به ما نشان داده که بهتر است از نوع مایع آن به روش محلول پاشی استفاده کنید تا بیشترین تاثیر را بر روی گیاه خود ببینید. زیرا اگر از روش پودری استفاده کنید و بر روی کود را بپاشید، بعد از آبیاری مقدار کمی از کود توسط گیاه جذب می‌شود. اما در روش محلول پاشی ذرات کود با سرعت بیشتری به عمق خاک نفوذ کرده و در نتیجه به ریشه بهتر رسیده و جذب گیاه می‌شود و در نتیجه خیلی زود شاهد اثرات زیستی بی‌نظیر آن خواهید بود.

زمان استفاده از کود جلبک دریایی شوک

بهتر است از نیمه اسفند ماه زمانی که گیاه شما تازه شروع به رشد می‌کند تا اواخر تابستان از جلبک دریایی استفاده کنید

جلبک دریایی

جمع بندی جلبک دریایی شوک

تمامی گیاهان در دوره رشد رویشی و زایشی خود به مواد معدنی و مغذی نیازمند هستند. معمولاً مواد مغذی در خاک پیدا می‌شود اما به دلیل سال‌ها کاشت پشت هم و برداشت محصول این مقدار مواد در خاک کم شده، در نتیجه باید با استفاده از ‌کودها دوباره این مواد را به خاک و گیاه تزریق کنند.

در بازار انواع مختلفی از کودها وجود دارد که برای گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این کود‌ها که برای گیاه بسیار مفید بوده کود جلبک دریایی است که با ویژگی‌ها و مزایای بسیار عالی خود می‌تواند بسیاری از املاح و مواد مغذی گیاه را به آن هدیه دهد.

اما متاسفانه تا به حال جای خود را در میان کودها به صورت استفاده مداوم توسط کشاورزان باز نکرده‌است. در این مقاله ما به تفصیل در مورد مزایای این کود برای گیاهان پرداختیم و امیدواریم با مصرف و استفاده مناسب از این کود، باغدار محترم بتواند میزان برداشت محصول و کیفیت محصول خود را افزایش دهد.

شما می‌توانید کود جلبک دریایی را از سایت ایران کود با قیمتی مناسب تهیه کرده و گیاه خود را از مزایای عالی این کود بهره مند نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ایران کود تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *